UA EN

Академічна мобільність


На даному етапі треба знайти ті програми, що підходять саме тобі за віком, галуззю, колом інтересів та, звісно, рівнем фінансової підтримки 😊. Тут треба вивчити всі вимоги та загальні правила самої програми, щоб сформулювати успішний запит. Бо кожна програма дає гроші не на проїдання, а на якісь досить високі цілі і твоя конкретна пропозиція має переконливо їм відповідати.

Програма оплачує витрати, сама ж мобільність буде в конкретному університеті, а запрошення підпише конкретних професор. Саме зараз час подумати щодо того що саме тобі цікаве і що ти можеш запропонувати майбутнім закордонним керівникам. Ідеально зацікавити якоюсь власною ідеєю, хай і неоформленою чи наївною. Найкраще запитати твоїх викладачів про наявні контакти закордоном. Однак, ти можеш і «навести мости» самостійно. Треба просто написати виваженого першого листа, див. рекомендації.

Самостійно здолати шлях важко. Та, на щастя, є від кого чекати допомоги. На кафедрах є викладачі з досвідом мобільності, є багато успішних історій серед студентів. Врешті решт, 24 на 7 готовий допомогти заступник декана з наукової роботи та співробітники Відділу міжнародних зв’язків. Існує також маса ресурсів у соціальних медіа, які дозволять віднайти потрібну інформацію чи отримати консультацію.

Не зважаючи на певні окремі особливості, пакет документів кожної програми маю багато спільних рис. Бланк заявки  за відповідною формою, мотиваційний лист, CV-форма, рекомендаційні листи. Певні прогами замість мотиваційного листа пропонують писати есей, а на магістерських програмах часто потрібен опис наукового проекту. За даним посиланням ти знайдеш корисні поради щодо кожного з цих документів.

Лише кожне п’яте подання виграє, бо бажаючих бути мобільним вистачає. Тому налаштуйся зробити декілька аплікацій, можливо, одночасно, щоб підвищити свої шанси. Отримавши відмову не втрачай мотивації, аналізуй причини, вдосконалюй документи та подавайся знову.

Напевно, найголовнішою формальністю (після відкриття картки для зарахування стипендії, звісно 😊) є перезарахування кредитів. Кожен мобільний студент має прослухати певні курси в закордонному університеті, а отримана там оцінка має автоматично виставитися за певні аналогічні (можливо, не ідеально такі самі за назвою, та близькі за змістом). Великі програми мобільності мають формальні документи для оформлення мобільності кредитів, які заповнюються досить просто. Достатньо просто зазначити які дисципліни з обох сторін та кількість кредитів, що перезараховуються. На додачу, мобільність кредитів фіксується у додатку до договору – внутрішньому документі в СумДУ – на підставі якого ваші викладачі й виставлять у ваш студентський профіль у системі СумДУ перезараховані оцінки.

Окрім пакету документів за програмою ви повинні мати формалізовані законні підстави полишити СумДУ на певний час та перетнути кордон. Інколи при цьому зберігається ваша українська стипендія, тому радимо ознайомитися з даною інформацією ретельно 😊. Для цього потрібно підготувати три документи:

  • договір про мобільність,
  • додаток до договору про перезарахування оцінок
  • проєкт наказу про мобільність.

Бланки документів разом з прикладами можна знайти за посиланням. Процес оформлення та підписання є централізованим, тому підготовані електроні версії спочатку надсилаються заступнику декана з міжнародної роботи для коригування та консультацій.