ПРОГРАМИ МОБІЛЬНОСТІ – які вони?
Міжнародні програми
Як же влаштована світова система підтримки академічної мобільності? Вищою формою організації є міжнародні мета-програми, які об’єднують зусилля низки країн. Такий глобальний підхід дає переваги: уніфіковані документи та конкурси, узгоджені фінансові питання та питання перетину кордонів і ще багато чого. Найвідомішою такою мета-програмою в Європі є програма ERASMUS. В ній беруть участь усі країни. Декілька разів на рік відкриваються так звані «колли» (від Call – виклик), або програми з певними локальним цілями та/або призначені для окремих країн. Часто такі програми передбачають створення формалізованих об’єднань університетів – консорціумів. Якщо університет залучений до консорціуму, він гарантує участь своїх студентів та викладачів у програмі (або прийом студентів та викладачів з інших університетів), здійснює внутрішній конкурсний відбір та допомагає з оформленням документів. Обмін та мобільність здійснюється лише між університетами-членами консорціуму. Це сприяє утворенню міцних академічних зв’язків для майбутнього. Наш факультет був і залишається долученим до різноманітних програм від ERASMUS.
Читати більше про ERASMUS
- https://studway.com.ua/erasmus-plus/
- https://erasmusplus.org.ua/
- https://foreign.udau.edu.ua/ua/erazmus.html
- https://foreign.udau.edu.ua/assets/files/es_pidtrimue_rozvitok_osviti_i_nauki_v_ukraini.pdf
- https://foreign.udau.edu.ua/assets/files/erasmus-2021-2027.pdf
Програми окремих країн
Схожим чином працюють і програми від урядів або неурядових фондів окремих країн. Наприклад програма Фулбрайта, ДААД чи програма стипендій латвійського уряду. Часто ці прогами також мають структурний поділ і оголошують спеціалізовані колли. Метою таких програм є вплив на інтенсивність взаємодії з тими чи іншими країнами з метою підсилення найслабших ланок. Такі програми також масові, а процедури участі в них усталені. Однак, завдання знайти собі той університет, який буде приймати, лежить на претендентові. Далі ми дамо низку порад як зарадити цій проблемі, але відразу скажімо, що це реально і є загальною практикою. Подібні програми цікаві варіативністю, вибором, достойним матеріальним забезпеченням стипендіатів і … порівняно високою ймовірністю виграшу у конкурсі. Деякі популярні програми мобільності див. за наступними посиланнями
- Грантова програма Південної Кореї https://www.studyinkorea.go.kr/en/sub/gks/allnew_invite.do#
- Грантова програма Фінляндії https://www.studyinfinland.fi/
- ДААД – служба академічних обмінів Німеччини https://www.daad.de/en/study-and-research-in-germany/scholarships/
- Австрійський портал грантів та стажувань https://grants.at/en/
- Національна стипендіальна програма Словацької Республіки (SAIA) https://www.scholarships.sk/en/
- https://www.campusfrance.org/en – французький національний портал стипендіальних програм
Програми окремих університетів
Навіть коли не вдалося податися або виграти у масштабних програмах, не втрачаєте надію. Є дуже багато невеликих з точки зору кількості виграшних місць, але досить привабливих пропозицій від окремих університетів. Логіка такої мобільності як і клопоти із документами, вважай, такі самі, лише грантодавець та закордонний хост тут один і той самий. Єдина проблема – пошук, бо пропозицій багато і їх не просто систематизувати. Але ми тобі допоможемо. Тут ми будемо збирати та регулярно поповнювати інформацію про найбільш цікаві пропозиції університетів.
- Стажування від університету м. Сіракузи
- Магістерські програми Université de Lausanne
- Програми University of Groningen
Програми компаній
Формування іміджу та хантінг світлих голів – ось прості і зрозумілі цілі великих і малих комерційних компаній, які мають власні програми стажування для студентства. Про цю опцію також факультет ЕлІТ знає давно і наші студенти та аспіранти час від часу проходять стажування навіть в таких гігантах як Facebook, або Google. Логіка та механіка участі тут дуже схожа на вищезазначені види мобільності. Найбільш типові та цікаві пропозиції компаній та іншу корисну інформацію можна знайти за посиланнями.
- Google. За даним посиланням Ви знайдете розгалужений інтерфейс пошуку стажувань
- http://stipendienprogramm-ukraine.de/en/ портал пошуку стажувань у німецьких промислових компаніях
- Магістерська та аспірантська програми від IBM
- Як отримати стажування? Досвід нашої студентки https://dou.ua/lenta/articles/internship-in-google-microsoft-sap/